KONKURS FOTOGRAFICZNY
MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH
ROZWÓJ W OBIEKTYWIE

Dziękujemy za zgłoszenia, konkurs został zakończony

cel naszego
konkursu

Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania społeczeństwa polskiego problemami i wyzwaniami rozwoju na świecie. Konkurs ma również poszerzyć świadomość społeczną na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz uwrażliwić na problemy rozwoju globalnego i pomóc zrozumieć ich złożoność.

KATEGORIE KONKURSOWE

 • DEMOKRACJA I PRAWA CZŁOWIEKA W
  ROZWOJU

  W tej kategorii czekamy na zdjęcia dotyczące problematyki praw człowieka oraz kształtującej się demokracji w krajach rozwijających się.
 • EDUKACJA I PRZEDSIĘBIOROCZOŚĆ
  KLUCZEM DO LEPSZEGO ŻYCIA

  W tej kategorii czekamy na zdjęcia prezentujące przykłady edukacji i przedsiębiorczości oddziaływujące na rozwój danej społeczności.
 • WPŁYW CZŁOWIEKA
  NA ŚRODOWISKO NATURALNE

  W tej kategorii czekamy na zdjęcia ukazujące ingerencję człowieka w środowisko naturalne i wpływ tych zmian na życie społeczności.

Nagrody

3000 zł

1 MIEJSCE

w każdej z kategorii
konkursu

5000 zł

Grand Prix KONKURSU

nagroda specjalna
konkursu

1500 zł

2 WYRÓŻNIENIA

w każdej z kategorii
konkursu

Jury

Agnieszka Franus

Redaktor naczelna National Geographic i Travelera. W Travelerze pełni też funkcję dyrektor artystycznej. Jurorka w konkursach fotograficznych, od 4 lat prowadzi też Akademię Fortografii Travelera, gdzie co miesiąc ocenia zdjęcia nadesłane przez czytelników. Z redakcją NG związana od 2001 roku. Ukończyła wydział geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasje to fotografia, historia i podróże.

Iwona El Tanbouli Jabłońska

Dyrektor artystyczna National Geographic Polska. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku fotografii i komunikacji multimedialnej. Od ponad15 lat zajmuje się fotografią a swoje autorskie projekty realizuje w F11 Studio (f11-photo.pl/Stories). Większość jej pracy koncentruje się głównie na reportażu subiektywnym, w którym skupia się na pokazaniu relacji jednostki z kulturą, subkulturą, narodowością.

Marcin Zaborowski

Fotograf Magazynu National Geographic Polska. Zaczynał od fotografii podróżniczej, odwiedzając kraje Azji, Afryki i Ameryki Południowej.Obecnie zajmuje się fotografią dokumentalną, w której szuka tematów społecznych. Laureat Grand Press Photo 2014 oraz międzynarodowych konkursów w Los Angeles (IPA), Moskwie (MIFA) czy Londynie (Monochrome Photography Awards). Współpracuje z Canon Polska oraz UNHCR Polska. Obecnie pracuje nad projektem o uchodźcach Rohingya.

Janina Moryc

Odpowiedzialna za komunikację społeczną w Departamencie Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W MSZ od stycznia 2010 roku. Wcześniej od 2001 roku pracowała jako specjalista ds. ewaluacji w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Z wykształcenia socjolog, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Development Studies prowadzonych przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we współpracy z Norvegian Institute of International Affairs. Hobby: literatura współczesna, podróże, fotografia.

Monika Karpuk-Szondi

Odpowiedzialna za koordynację wydarzeń promocyjnych w Departamencie Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W MSZ pracuje od września 2011, wcześniej od 1998 roku pracowała jako specjalista ds. informacji europejskiej w Departamencie Komunikacji Społecznej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Z wykształcenia magister międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych, ukończonych na Uniwersytecie Warszawskim, specjalista ds. public relations Studium Public Relations UW, ukończyła dwuletnie studium poradnictwa psychologicznego w SPCh. Zainteresowania – psychologia, podróże, fotografia.

Joanna Stachyra

Z wykształcenia orientalistka, obecnie zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej, a poprzednio Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2001-2005 dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, a w okresie 2009-2013 dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.

Regulamin

Pobierz

KONTAKT
Współorganizator konkursu:
Burda Publishing Polska Sp. z o.o.
ul. Marynarska 15 02-674 Warszawa

e-mail: nationalgeographic_projekty@burdamedia.pl